Berlin Başkonsolosluğu Şehitlik Camii’nde iftar verdi

Berlin Başkonsolosluğu tarafından Tarihi Berlin Şehitlik Camii’nde verilen Ramazan iftar sofrası büyük ilgi gördü.

Berlin Büyükelçiliği ve Başkonsolosluk çalışanlarının yanı sıra çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ve vatandaşlar iftara katıldı. 

Müslümanlar için özel yeri olan ve sosyal dayanışmanın, kardeşliğin, yardımlaşmanın ve paylaşmanın doruğa çıktığı bu mübarek ayda dinimizin ve kültürümüzün önemini teşkil eden bugünde burada yaşlılarımız, gençlerimiz çeşitli milletlerden gelen misafirlerle Şehitlik Camii’nde   iftar sofrasında birlikte olabilmenin sevincini yaşadılar.

Almanya’nın başkenti Berlin Şehitlik Camii’nde Başkonsolosluk tarafından verilen iftar sofrasına Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, Berlin Başkonsolosu Mustafa Çelik, Müsteşar Ufuk Gezer, Berlin Başkonsolosluğu Din Ataşesi Ahmet Fuat Çandar, Berlin Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Prof. Dr. Cemal Yıldız, Şehitlik Camii Din Görevlileri yanı sıra çok sayıda dernek, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve işverenler katıldılar.

Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın yaptığı konuşmasında, „Bu akşam Başkonsolosluğumuz tarafından düzenlenen iftar programına katıldığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür eder bu vesileyle son günlerde Filistinli kardeşlerimizin uğradıkları zulmü buradan bir kez daha lanetliyorum. 

Biliyorsunuz İslam İş birliği Teşkilatı’nı İstanbul’da Kudüs’le ilgili olan toplantısı vardı. 

Bu zirve sonunda da Kudüs’ün Müslümanların ilelebet mabeti olduğunu bir kez daha vurgulandı. 

Yine bu vesileyle hayatını kaybeden oradaki Filistinli kardeşlerimize buradan rahmet diliyorum. Kıymetli vatandaşlarımız bu akşam Ramazan’ın üçüncü iftarına hep beraber idrak ediyoruz.

Allah tutuğumuz oruçları kabul etsin. Nice sağlıklı ve barış, huzur içerisinde ramazanlar geçirmemizi nasip etsin ve iftarınız kabul olsun“ dedi.

ha-ber.com/Orhan Önaldı