NETU´dan sertifikalı Bilgi Güvenliği semineri
 
Bilgi güvenliliğini düzenleyen DSGVO kanunu, 25 Mayıs 2018 tarihinde yürürlüğe girecek.
 
Avrupalı Türk işletmeler ağı -NETU İşletmelerde Bilgi Güvenliği adı altında bir seminer düzenledi. GTÜ’den Datenschutzexperte (Veri Koruma Uzmanı) Peter Hilss´in verdiği seminere çok sayıda ilgili işletme katıldı.


 
NETU müdürü Önder Coştan misafirleri selamladıktan sonra kısa bir konuşma yaparak konunun önemine değindi ve NETU`nun daima üyelerinin profesyonelleşmesini desteklediklerini belirtti.


 
Bilgi güvenliliği uzmanı Peter Hilss yeni DSGVO kanunun içeriğini ve işletmeler için gerçekleşecek zorunlu değişiklikleri iletti. Sunumun ikinci bölümünde sayın Hilss katılımcılara 8 maddelik güvenlik paketini tanıttı.


 
Bu paket ile işletmeler kolaylıkla değişiklikleri uygulama imkân bulabilecek. Misafirlerin sorularını özveri ile cevaplayan sayın Hilss işletmelere konunun karmaşıklığını ve zamanında bilgilenmenin önemini hatırlattı.


 
Seminerin akabinde  Veli Karakaya hem NETU yönetim kurulu başkanı hem GTÜ yüksek istişare kurulunu üyesi olarak bu faaliyeti birlikte gerçekleştirmelerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.


 
Ardından Veli Karakaya Uzman Peter Hilss´in hediyesini takdim etti. Program açık büfe ve sohbetlerle sona erdi.
 
ha-ber.com