NETU´dan bilgilendirme ve danışma programı

Avrupalı Türk İşletmeler Ağı- NETU 09 Mayıs 2018 tarihinde üyelilerine ve tüm ilgili vatandaşlara bilgilendirme ve danışma programı sundu.

Yoğun ilgi gören toplantıya Avukat Fatma Güccük Otomatik Bilgi Değişimi kanunu ve Ömer Traşoğlu sosyal güvenlik sorunları ve Türkiye’de emeklilik hakkında bilgi aktardılar.

Programa NETU tanıtım filmi ile başlanıldı. Yönetim kurulu başkanlarından  Hasan Babur´un selamlama konuşmasının ardından komisyon başkanıMahmut Nedim Erul davetlilere konunun önemini hatırlattı ve Fatma Güccük ve  Ömer Traşoğluna katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Avukat Fatma Güccük misafirleri Otomatik Bilgi Değişimi kanununun getirdiği değişikliller hakkında bilgi verdi ve kanunun Türk vatandaşlarını ne derecede etkilediği konusunda aydınlattı.

Akabinde sigorta uzmanı sayın Ömer Traşoğlu Türk vatandaşlarının sosyal güvencesi ve Türkiye’de emeklilik konularına değinerek misafirlerin sorularını cevapladı.

Programdan sonra sunulan açık büfe, çay ve kahve ikramında misafirler uzmanlar ile fikir alışverişi ve danışma imkânı buldu.

ha-ber.com