Galatasaray minikleri 9., Beşiktaş ise 17. oldu.

Almanya’daki uluslararası turnuvada Galatasaray minikleri 9. Beşiktaş ise 17.oldu. 40 takımın katıldığı turnuvayı FC Bayern München kazandı.

Galatasaray ve Beşiktaş U10 takımları, başlarında GS Teknik Direktörü Mithat Yavaş ve Beşiktaş Teknik Direktörü Hikmet Çapanoğlu olduğu halde, 5’er takımlı 8 grupta toplam 40 takımın yer aldığı, Uluslararası Tolerance Kupasına katıldılar. 

Nürnberg yakınlarındaki, Wendelstein kasabasında, tüm gün süren maçlarda, Grup F ‘de yer alan Galatasaray, Flyeralarm Admira ile 0-0berabere kaldı. Galatasaray, daha sonra FC Röthenbach’ı 3-0 ,Würzburg Kickers’i 2-0 ve DJK Falke’yi 4-0 yendi ve grup birincisi oldu. Grup birincileri çapraz eşleşmelerinde Galatasaray iki beraberlik ve bir mağlubiyet alınca, 9-16.cılık maçlarında oynadığı 4 maçı da kazandı ve turnuvayı 9. bitirdi.

Beşiktaş 17.oldu
E Grubunda mücadele eden Beşiktaş, ilk maçında La Coruna’ya 3-0 yenildi. İkinci maçında SK Lauf ve 1.FC Nürnberg ile aynı neticelerle 0-0 berabere kaldı. 
Son maçında FSV Stadeln’i 5-0 yense de grubu üçüncü bitirdi. Beşiktaş 17-24.cülük maçlarında üç galibiyet ve bir beraberlik aldı ve turnuvayı 17. bitirdi.

F.C Münih birinci oldu
Final maçın da FC Bayern München, Koray Tus’un çalıştırdığı SSV Ulm’u 1-0 yendi ve turnuva şampiyonu oldu. Sturm Graz turnuvanın üçüncülüğünü elde etti. Turnuvaya Almanya’dan katılan bir çok takımda Türk oyuncular ve teknik direktörler yer aldı.

ha-ber.com/Taner TÜZÜN / NÜRNBERG