Beşiktaş ve Galatasaray U-10 takımları Almanya’da

Beşiktaş ve Galatasaray U-10 takımları Almanya’da turnuvaya katılıyor. Takımlarımız bugün (Cumartesi) dostluk maçları yapacaklar.

13 Mayıs Pazar günü ise uluslararası turnuvada şampiyonluk için ter dökecekler.

Galatasaray ve Beşiktaş U 10 takımları, başlarında, GS teknik Direktöre Mithat Yavaş ve BJK Teknik Direktörü Hikmet Çapanoğlu olduğu halde, 8 grupta toplam 40 takımın katılacağı Uluslararası (Tolerance Kupasına) katılmak üzere Almanya’nın Nürnberg kentine geldiler.

ep birlikte Mevlâna Lokantasında yemek yiyen futbolculara hem Türkler ve hem de Almanlar büyük iliği gösterdiler. Mevlâna Lokantası ve Eleganz adlı giyim mağazasının sponsorluğunu yaptığı BJK ve GS li minikler, basın mensuplarına birlikte poz verdiler ve ayrı ayrı sloganlar atarak, birbirlerine meydan okudular.

Dostluk maçları bugün (12 Mayıs Cumartesi) şampiyona ise,13 Mayıs Pazar günü oynanacak.

Turnuvaya katılan 5’er takımlı 8 gruptaki, uluslararası 40 takım bugün (12 Mayıs) tarihinde, aralarında dostluk maçı yapacaklar ve 13 Mayıs Pazar günü ise, Altensalzstr 24 ,90530 Wendelstein adresindeki sahada şampiyonluk için ter dökecekler.

Grup maçları
Beşiktaş minikleri E grubunda 1.FC Nürnberg, Deportivo La Coruna, SK Lauf ve MTK Stadteln takımları ile Galatasaray minikleri ise, F grubunda, Würzburg Kickers, Flyeralarm Admira, DJK Falke ve FC Röthenbach takımları ile grup şampiyonluğu için karşı karşıya gelecekler.

Tur atlayan takımlar yeniden eşleşecek.  A-E grupları Altesalzstr 24 TSV Röthenbach sahasında, F-H grubundaki takımlar ise, Mozartstr 72 Wendelstein adresindeki Kreissportanlage sahalarında oynayacaklar.

Maçlar saat 09.00 da başlayacak ve final maçı pazar günü saat 16.30 da oynanacak. Takımlarımızla ,TSV Altenfurt takımından Ertan Ünlüer , Türk ve İtalyan aileler ilgileniyor.

ha-ber.com/Taner TÜZÜN- NÜRNBERG