TDU yeni yönetimi ve başkanı seçti

Türk Alman İşverenler Birliği TDU Genel Kurul toplantısını yaparak yeni yönetimi ve başkanı seçti.

Toplam 183 üyesi bulunan TDU`nun genel kurul toplantısına 74 üye katıldı.  Tüzük gereği yarıdan bir fazla olan üye çoğunluk gecen genel kurulda sağlanamadığı ve genel kurulun ertelenmesine karar verildiği cin, bu defa genel kurulda çoğunluğun sağlanması aranmadı.

Genel Kurula Toplantısına üyelerin yanı sıra Berlin Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Mehmet Azgın ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri katıldı.

TDU Genel Kurulu`nun açılışını yapan Başkan Remzi Kaplan konuşmasında tüm üyelere ve eski başkanlara çok teşekkür etti. 

TDU Genel Kurulu Divan Başkanlığına Safter Çınar seçilirken, yardımcı olaraktan   Sevgi Bozdağ ve Bahattin Kaya görev aldılar. 

Yönetim kurulu üyesi Oktay Ataş’ın çalışma ve mali raporu okumasının ardından eski yönetim aklandı. Üyeler tüzük değişikliği için görüşlerini bildirdiler. Genel Kurul`da daha önce Türk Alman İşadamları Birliği Berlin Brandenburg olan TDU`nun ismi Türk Alman İşverenler Birliği olarak değiştirildi. 

Remzi Kaplan Başkan seçildi

Yapılan seçimlerde Remzi Kaplan başkan, Ayten Aslan Çakar, Esma Tekin, Yetkin Hepaydınlı, Gürkan Öztaş Asbaşkanlığa, Özgür Çardaklı saymanlığa , Doğan Azman başın sözcülüğüne, İmam Hüseyin Peköz genel sekreterliğe , Oktay Ataş, Murat Ali Çelik ve Fikret Odag ise yönetim kurulu üyeliklerine seçildiler.

Yedek Üyeler: Veli Tüfekçi, Hüsnü Özkanlı, Neriman İdik
Denetim Üyeleri: Prof. Rolf Haase, Dr. Walter Liewehr, Tuncer Ayaydınlı , Mugaffer Erdoğan.

ha-ber.com/Orhan Önaldı