" HAKEMLERDEN ÇEKECEĞİMİZ VAR ! " 

gencmaciintroz.jpg
Berlin Başarısız hakem Matthias Klatte, Cihan Selçuk’un attığı golü vermeyerek, Reginolliga’da mücadele eden Türkiyemspor A gençlerinin kesin galibiyetine engel oldu. 1. FC Neubrandenburg karşısında mükemmel bir futbol sergileyen ve şansızlıklar sonucu sayısız gol fırsatlarından yararlanamayan Türkiyemspor "A" gençleri maçı 1-1 berabere bitirmek zorunda kalarak bir puana razı oldu. Türkiyemspor A gençleri on maçta rakiplerine 22 gol atarak dört galibiyet, dört beraberlik ile 16 puan toplayıp ligde altıncı sıraya yükseldi. Karşılaşmanın daha 6. dakikasında 1. FC Neubrandenburg takımından Erik Gaedeke attığı golle takımın 1-0 galip duruma getirdi. Golden sonra toparlanan Türkiyemspor A gençleri santranın ardından bastırdı. Türkiyemspor, maçın 21. dakikasında kornerden gelen ortaya güzel bir kafa vurarak golünü atan Enes Çabuk ile 1-1 beraberliği yakaladı.

HAKEM HATALARI LİGİN KADERİNİ BELİRLİYOR

gencmaciintro.jpgİkinci yarıda mavi beyazlı gençleri ataklarının arkası kesilmedi. Ancak, orta hakem Matthias Klatte verdiği yanlış kararlarla gol pozisyonlarına engel olurken, yan hakemler Markus Balmer ve Nils Decher de yerli yersiz bayrak kaldırarak orta hakeme ayak uydurdular. Oğuz Akıncı ve Cem Özipek’in şutları yan direklerden auta çıkarken, maça ikinci yarı giren Cihan Selçuk’un 84. dakikada attığı golü geçersiz sayan orta hakem hem gençleri çileden çıkarttı hem de Türkiyemspor A gençlerinin galibiyetine engel oldu. Maç bitiminde, başta Cihan Selçuk olmak üzere antrenör Hasan Keskin ve başkan Celal Bingöl neden golü vermediğini hakeme sordularsa da tatmin edici bir cevap alamadılar. Antrenör Hasan Keskin, "Her hafta böyle hakem engeline takılıyoruz" şeklinde konuşurken, başkan Celal Bingöl, " Türk takımlarına engel olmak isteyen hakemlerden çekeceğimiz var" dedi.
ortayaresim.jpg 

TÜRKİYEMSPOR A GENÇ: Nazım Parlar, Sven Marvin Schulze, Rıdvan Çelikel (Serdar Keleş), Tolga Akman, Enes Çabuk, Onur Bayram, Mustafa Gültepe (Cihan Selçuk), Nicolai Matt, Oğuz Akıncı (Serhat Kanpara), Yunus Emre Şafak, Cem Özipek (Cenk Akgün)

1. FC NEUBRANDENBURG: Marco Menze, Rico Becker, Peter Lehnhoff, Tony Engel, Erik Gaedeke, Guido Traeger, Philip Rüh, Tino Schmuck, Marcus Wittenburg, Nils Gütschow, Tony Fuchs

M. Sefa Doğanay – ha-ber.com – berlin