ON KİŞİ İLE KAZANDILAR 

huriturk0001intro.jpgBerlin Regionalliga B gençler liginde rakibi 1. FC Neubrandenburg 04 karşısında maçın büyük bir bölümünü 10 kişi ile oynayan Hürtürkel B gençleri, sahadan 1-0 galip ayrılarak haftalar sonra üç puanla tanıştı. Regionalliga B gençler kategorisinde oynayan Hürtürkel B Genç takımı, üst üste kaybettigi 5 maçın acısını 1. FC Neubrandenburg 04´ten çıkardı. Haftalardır sakatlıklardan kurtulamayan ve kadro kurmakta zorlanan Hürtürkel B Gençleri, mutlak puan parolası ile çıktıkları maça iyi başladılar. Kuvvetli rakibi karşısında defansta iyi direnen ve kontrataklarla gol bulmaya çalışan Hürtürkel B Gençleri, ilk yarıda umduğunu bulamazken 40. dakikada gole giden rakibini durduran ve mutlak golü önleyen Eray’ın kırmızı kart görmesi ile sahada 10 kişi kaldı.

ozkana.jpg

KALECİ ÖZKAN YILDIZLAŞTI 

Karşılaşmanın ikinci yarısında rakibin ataklarına karşı koyan ve kaleci Özkan´ın mükemmel kurtarışlarıyla da moral bulan Hürtürkel B Gençleri, 62. dakikada Hamza´nın attığı golle 1-0 öne geçtiler. Bu dakikadan sonra rakip yüklenirken ani ataklarla çikan Hürtürkel B Gençleri, 65 ve 88. dakikalarda Hamza´nın ayağından yüzde yüz golleri kaçırdı. Oyunun sonuna kadar skoru koruyan gençler, üç puana çok sevindiler ve ligde sekizinciliğe yükseldiler.
huriturk0001z.jpg 

HÜRTÜRKEL B GENÇ: Özkan, Eray, Ali Erdem, Tolga, Mert (Bilal), Eriç (Selçuk), Eren, Robin, Hamza, Turgut, Mete Han (Berkant)

Temren Elmasoğluha-ber.com – berlin